Aktualności

Społeczne Liceum Ogólnokształcące STO
ul. Ligonia 12
46-203 Kluczbork

06.03.2021

W kameralnej szkole łatwiej o bliskie relacje

Od kilku dni trwają matury próbne. Zdaniem Beaty Bednarskiej, dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących STO w Kluczborku, tegoroczny egzamin to dla uczniów nie tylko okazja do sprawdzenia swojej wiedzy, ale także do spotkania z przyjaciółmi. Zachęcamy do przeczytania wywiadu.
Czytaj dalej

23.05.2019

Kluczbork: Wiemy, jak ważne są wybory!

W Zespole Szkół Ogólnokształcących STO w Kluczborku odbyła się debata poświęcona uczestnictwu w zbliżających się wyborach do Parlamentu Europejskiego. To część projektu „Młodzi głosują”, organizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej.
Czytaj dalej

12.12.2017

Kluczbork: Maraton Pisania Listów

Od wieków grudzień to miesiąc składania sobie życzeń i robienia prezentów. Od kilkunastu lat jest to także czas, w którym możemy pomóc nieznajomym ludziom na całym świecie… pisząc listy!
Czytaj dalej

06.04.2017

Kluczbork: „Małe dzieła – wielka Sztuka!”

Niemal dwie dekady temu, w 1998 roku, postanowiliśmy sprawdzić, czy naprawdę – zgodnie z obiegowym powiedzeniem - ,,małe jest piękne”. Zorganizowaliśmy więc wówczas niemałą imprezę: I Ogólnopolski Festiwal Małych Form Literackich i Plastycznych pod patronatem Prezydenta R.P. Aleksandra Kwaśniewskiego. Naszym zamierzeniem było, aby młodzi artyści z całej Polski mieli okazję do sprawdzenia, czy potrafią zamknąć piękno, uczucie w kilku słowach, kilku ruchach ołówkiem, pędzlem. Okazało się, że uczniowie z całej Polski wykorzystali tę okazję…
Czytaj dalej

21.10.2016

Tydzień konstytucyjny w liceum STO w Kluczborku!

W ramach tego wydarzenia odbyły się21.10.2016 r. w naszym SLO STO w Kluczborku zajęcia z prawnikiem, w ramach Tygodnia Konstytucyjnego organizowanego przez Stowarzyszenie im. Prof. Zbigniewa Hołdy. Podczas tego spotkania zostały poruszone bardzo ważne zagadnienia dotyczące znaczenia Konstytucji w życiu obywateli. Tydzień Konstytucyjny ma zasięg ogólnopolski i odbywa się pod Honorowym Patronatem Rzecznika Praw Obywatelskich.
Czytaj dalej

17.10.2016

Kluczbork: Święto, święto i… nie po święcie!

Już od kilku miesięcy przypominamy, że nasza szkoła obchodzi w tym roku piękny jubileusz – 25-lecie! Z tej okazji 15 października 2016 r. odbyły się (nie pierwsze i nie ostatnie) uroczystości „urodzinowe” Zespołu Szkół Ogólnokształcących STO w Kluczborku.
Czytaj dalej