Kluczbork: "MALI uczniowie idą do szkoły"

Społeczne Liceum Ogólnokształcące STO
ul. Ligonia 3
46-203 Kluczbork

Projekt UNICEF - „MALI uczniowie idą do szkoły”, połączył całą społeczność szkolną z kluczborskiej szkoły STO. Celem jest zbiórka pieniędzy na edukację dla dzieci z Mali.

Wartość każdej przekazanej złotówki bardzo znacząca, jeśli uzmysłowimy sobie, że niektóre tamtejsze dzieci nie mają najmniejszych szans ani na rozpoczęcie, ani tym bardziej na kontynuację nauki. Nie stać ich na pobieranie edukacji i pomoce szkolne. Fizycznie nawet nie istnieją szkoły, które mogłyby taką możliwość ofiarować...

Dlatego też uczniowie i nauczyciele ZSO STO w Kluczborku zorganizowali licytację – „Dzień Książki dla Afryki”. Odbyła się ona 16 marca podczas dnia otwartego szkoły, a licytowano książkę napisaną przez uczennicę z Kluczborka, Aleksandrę Hałaszewską.

Jednocześnie szkoła zachęca innych do zaangażowania i pomocy. Za Arturem Żmijewskim – Ambasadorem dobrej woli UNICEF – prosimy o otwarcie serc na tych, dla których nauka nie jest przykrym obowiązkiem, lecz wielkim marzeniem, zmieniającym świat. Na lepsze.

Każdy, kto chciałby włączyć się w tę kampanię społeczną, może być pewien, że MALI uczniowie dobrze wykorzystają każdą złotówkę.