Kluczbork w finale ogólnopolskim Odysei Umysłu

Społeczne Liceum Ogólnokształcące STO
ul. Ligonia 12
46-203 Kluczbork

27 lutego 2016 r. we Wrocławiu odbyły się regionalne eliminacje w konkursie Odysei Umysłu. Drużyna z Kluczborka dostała się do finału.

Odyseja Umysłu to program edukacyjny realizowany w formie międzynarodowego konkursu, w którym co roku bierze udział kilkadziesiąt tysięcy uczniów i studentów z całego świata. Patronat nad polską edycją sprawuje Minister Edukacji Narodowej.

Uczniowie z Kluczborka przygotowali bardzo ciekawą prezentację, nad którą pracowali kilka miesięcy. Dzień eliminacji był pełen emocji, ale wszystko poszło bardzo dobrze i drużyna dostała się do finału ogólnopolskiego.

Skład „Odyseuszy” z Kluczborka to: Alicja Bulak, Wiktoria Sarnicka, Julia Buła, Michał Danielewicz, Paweł Radaczyński, Maksymilian Łakomski oraz Leszek Moniakowski, pod wodzą p. Ani Maciejewskiej i p. Justyny Brzózki. Gratulujemy serdecznie uczniom i opiekunom i życzymy dalszych sukcesów w Gdyni.

O Odysei Umysłu

Konkurs polega na twórczym rozwiązywaniu problemów. Odyseusze pracują w drużynach, które reprezentują szkoły lub inne placówki edukacyjne i zazwyczaj liczą od 5 do 7 osób. Jesienią każdego roku publikowanych jest pięć Problemów Długoterminowych. Drużyna wybiera jeden z nich, po czym przez kilka miesięcy samodzielnie projektuje, przygotowuje i udoskonala jego rozwiązanie. Następnie uczestnicy przedstawiają swoje pomysły w 8-minutową prezentacji przed sędziami i publicznością. Podczas konkursu zespół musi się także zmierzyć z Problemem Spontanicznym – niepowtarzalnym zadaniem-niespodzianką, którego treści nie zna do ostatniej chwili, a rozwiązanie tworzy w zaledwie kilka minut.

Odyseusze współzawodniczą ze sobą w czterech grupach wiekowych. Drużyny, które w poszczególnych kategoriach uzyskają najlepsze wyniki na eliminacjach regionalnych, awansują do finału ogólnopolskiego. Jego laureaci mogą z kolei reprezentować Polskę na finałach światowych w Stanach Zjednoczonych.

Więcej o Odysei Umysły można przeczytać na stronie: http://odyseja.org