Kraków: Konkurs szopek w ZSS nr 3 STO

Społeczna Szkoła Podstawowa nr 3 STO
os. Dywizjonu 303 nr 35
31-874 Kraków

Od kilku lat uczniowie naszej szkoły biorą udział w konkursie szopek krakowskich. Przez długie tygodnie robią je pod czujnym okiem pani Agnieszki Kwiatkowskiej. Tak było i w tym roku. Poniżej relacja Natalii Moskwy z klasy V, która razem z kilkunastoma innymi uczniami z klasy IV, V i VI we czwartek 1 grudnia pojechała do Muzeum Historycznego, aby zaprezentować szopki.

Przyjechaliśmy na pięknie ozdobiony Rynek. Wiele stoisk miało świąteczną atmosferę. Pan Dyrektor przywiózł w aucie nasze szopki. Bardzo padało, więc pani Kwiatkowska poszła kupić folię, aby zabezpieczyć nasze prace. My w tym czasie naprawialiśmy te, które się trochę zniszczyły. W szopce dziewczyn z VI klasy odpadły makaronowe choinki i podstawa. Potem trzeba było wszystko owinąć folią. Udzieliliśmy wywiadu uczniom z Warszawy a potem telewizji Polsat News. Gdy wróciliśmy na Rynek, nasze szopki zostały już zarejestrowane. Niektóre były troszkę wybrakowane, ale i tak wyglądały ślicznie. Zanieśliśmy je do Muzeum Historycznego i ustawiliśmy na pierwszym piętrze. Potem podziwialiśmy piękne szopki przyniesione po paradzie przez innych uczestników konkursu. Chociaż wszyscy byliśmy zmarznięci, to w miłej atmosferze wróciliśmy do szkoły.

Nasi uczniowie zdobyli 6 specjalnych wyróżnień. 3 zostały przyznane uczestnikom Szkoły Podstawowej a 3 Gimnazjum.

Chcieliśmy tradycję krakowską przenieść do szkoły, ponieważ nasza szkoła jest w Czyżynach, więc troszkę dalej od Rynku. Dzieci i młodzież pracują nad szopkami na lekcjach plastyki i techniki. To dla nich fajna zabawa, poznają architekturę Krakowa, rozwijają swoją kreatywność, same od początku do końca projektują i tworzą szopki —powiedziała dla portalu wPolityce.pl opiekunka grup z Zespołu Szkół Społecznych nr 3 w Krakowie Agnieszka Kwiatkowska.