Kraków: Szopka z Dywizjonu 303 wyróżniona!

Społeczne Gimnazjum nr 3 STO
os. Dywizjonu 303 nr 35
31-874 Kraków

Konkurs Szopek Krakowskich to już wieloletnia tradycja, w tym roku odbył się po raz 73. Wśród tegorocznych laureatów znalazła się grupa I klasy Społecznego Gimnazjum nr 3 STO w Krakowie.

W dniu konkursu, który w tym roku przypadł na 3 grudnia, na Rynek Główny od rana przybywali szopkarze ze swoimi dziełami, aby zająć jak najlepsze miejsca na stopniach pomnika Adama Mickiewicza. Po hejnale o godz. 12.00 korowód twórców przeszedł wokół Rynku Głównego przed estradę, gdzie odbyła się prezentacja szopek.

Następnie szopki zostały przeniesione do sali audytoryjnej – Kupferhaus w Pałacu Krzysztofory, gdzie do późnego wieczora odbywały się obrady Jury. Wyniki trzymane były w tajemnicy aż do 6 grudnia, kiedy to zostały uroczyście ogłoszone, a wyróżnieni szopkarze zostali uhonorowani i nagrodzeni.

Duża konkurencja

Do tegorocznego konkursu zgłoszono aż 187 szopek. Tradycyjnie około 120-130 szopek zostało wykonanych przez dzieci i młodzież, a reszta przez profesjonalistów. Z tym większą przyjemnością informujemy, że uczniowie z I klasy Społecznego Gimnazjum nr 3 STO w Krakowie otrzymali wyróżnienie specjalne.

Nagrodzoną szopkę można podziwiać na pokonkursowej wystawie w Pałacu Krzysztofory od 7 grudnia 2015 r. do 28 lutego 2016 r.