Kraków: Ada i Mikołaj rozdają prezenty pacjentom Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego

Społeczna Szkoła Podstawowa nr 7 im. ks. prof. Józefa Tischnera STO
ul. Stanisława ze Skalbmierza 7
31-436 Kraków

Ada Hofmańska, uczennica klasy V Społecznej Szkoły Podstawowej nr 7 STO w Krakowie, zebrała kilka worków zabawek. Zebrała je dla małych pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Prokocimiu. Jej inicjatywę wsparł prof. Mikołaj Spodaryk – ordynator Oddziału Leczenia Żywieniowego. Razem, uczennica i lekarz, są organizatorami nietypowych Mikołajek dla chorych dzieci. 

Już dziś kilka wielkich worków pełnych upominków trafi do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Prokocimiu. Dzieciom rozda je ekipa Mikołaja, czyli… prof. nadzw. dr hab. Mikołaja Spodaryka – znanego pediatry i ordynatora Oddziału Leczenia Żywieniowego. W jego załodze nie zabraknie Ady Hofmańskiej, która samodzielnie zorganizowała zbiórkę zabawek na terenie Zespołu Szkół Społecznych nr 7 STO im. ks. prof. Józefa Tischnera w Krakowie. W akcję, która trwała od 13 listopada do 4 grudnia zaangażowała się cała szkolna społeczność: dyrekcja, nauczyciele, uczniowie i rodzice. Rozwieszono specjalne plakaty informujące o akcji, przygotowano miejsce zbiórki.

Dzieci chętnie otwierają swoje serca na pomoc innym – komentuje Anna Goch-Murzuniec, dyrektor Zespołu Szkół Społecznych nr 7 STO. – Jesteśmy dumni z Ady. Dzięki takiej, niepozornej na pierwszy rzut oka inicjatywie, na twarzach małych pacjentów zagości uśmiech. 

Ada Hofmańska już po raz drugi zorganizowała w swojej szkole akcję zbierania podarunków. Dziewczynka wpadła na taki pomysł, ponieważ jej młodsza siostra Maja była przez długi czas pacjentką na oddziale prof. Spodaryka.