Aktualności

III Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego STO
ul. Stradomska 10
31- 058 Kraków

24.07.2020

Marek Czerwiński: nie zgadzam się na gardzenie i nienawiść

Media w całej Polsce relacjonowały zdarzenie, które miało miejsce w Wieliczce. Marek Czerwiński, nauczyciel z liceum STO w Krakowie, stanął w obronie zaatakowanego mężczyzny i sam został pobity. W wywiadzie dla Gazety Wyborczej Kraków opowiada, jak uczy młodzież akceptacji.
Czytaj dalej

09.02.2015

Kraków: Półfinały XII edycji „Szkoły Debaty”

9 lutego w sali obrad Rady Miasta Krakowa odbędzie się półfinał XII edycji „Szkoły Debaty” organizowanej przez III Społeczne Liceum STO im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Poznamy najlepszych mówców, którzy zmierzą się w wielkim finale 16 marca.
Czytaj dalej

05.02.2015

Wigilia w przytulisku św. Brata Alberta

Uczniowie ZSO STO 64 im. Juliusza Słowackiego w Krakowie zorganizowali uroczystą wigilię w przytulisku św. Brata Alberta. Po miesiącach przygotowań, wspólnej pracy, poświęceniach, społeczność naszych Szkół podjęła ponad 250 gości.
Czytaj dalej

29.12.2014

Interblook nagrodzony

Zakończył się konkurs „Szkoła się opłaca - edycja 2014” organizowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Jego celem jest promocja najlepszych praktyk edukacyjnych podejmowanych przez Beneficjentów konkursowych Priorytetu III Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
Czytaj dalej

04.06.2014

Kraków: „Profesor Wnuczek” już uczy!

Pierwsze zajęcia odbyły się już m.in. w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. J. Słowackiego STO w Krakowie. Zajęcia cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Lista uczestników zapełniła się bardzo szybko, a na każde miejsce przypadło aż troje chętnych!
Czytaj dalej

25.02.2014

Kraków: Za nami półfinał debat oksfordzkich

Trwa 11. edycja „Szkoły debaty”, organizowana przez III Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. J. Słowackiego STO w Krakowie i Krakowskie Stowarzyszenie Mówców. Półfinał zmagań uczniów w ramach debat oksfordzkich odbył się 24 lutego (poniedziałek) w Sali obrad Miasta Krakowa.
Czytaj dalej