Szkoła Debaty – XVII edycja

III Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego STO
ul. Stradomska 10
31- 058 Kraków

Termin: wrzesień 2019 r. – marzec 2020 r.

Organizator: III Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego STO
ul. Stradomska 10, 31-058 Kraków
tel. 12 421 67 45
e-mail: sekretariat@sto64.krakow.pl

Zasięg lokalny


Szkoła Debaty to całoroczny projekt edukacyjno-wychowawczy, który zbiera reprezentantów krakowskich liceów wokół idei Debat Oksfordzkich. W roku 2003-2004 ten pionierski wówczas pomysł został rozegrany po raz pierwszy.

Trzy pierwsze edycje projektu były organizowane przez Liceum Świętego Jacka pod patronatem Wyższej Szkoły Europejskiej im. Józefa Tischnera. To wtedy ukształtowała się cała idea projektu jako całorocznego, systematycznego turnieju, połączonego z warsztatami, który miał zachęcić licealistów do nauki retoryki i sztuki argumentacji.

Od czwartej edycji organizacja Szkoły Debaty przeszła w ręce III Społecznego Liceum im. Juliusza Słowackiego STO, które prowadzi ten projekt do dziś. Z każdym rokiem popularność krakowskiego turnieju rośnie. W 2012 roku powstało Krakowskie Stowarzyszenie Mówców, zrzeszające absolwentów tego projektu, którzy nadal chcą rozwijać swoje zdobyte podczas licealnego debatowania umiejętności. Początkowo stowarzyszenie służyło głównie pomocą organizacyjną, jednak od X edycji jest już współorganizatorem całego turnieju i głównym patronem merytorycznym.

W tegorocznej edycji turnieju drużyn licealnych weźmie udział 20 drużyn, wśród nich takie, które wezmą udział pop raz pierwszy.

Znajdź szkołę