Legionowo: Koncert Jubileuszowy z okazji 25-lecia STO

Społeczna Szkoła Podstawowa nr 35 im. Noblistów Polskich STO
ul. Targowa 22
05-122 Legionowo

W dniu 23 kwietnia 2013 roku w Sali widowiskowej legionowskiego Ratusza odbył się koncert „STO taktów na 25-lecie STO” z okazji 25 rocznicy założenia Społecznego Towarzystwa Oświatowego, przygotowany przez uczniów Społecznej Szkoły Podstawowej nr 35 im. Noblistów Polskich STO w Legionowie.

Gośćmi honorowymi koncertu byli:

• Poseł na Sejm RP, członek Sejmowej Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży i jednocześnie wiceprezes Społecznego Towarzystwa Oświatowego – pan Wiesław Suchowiejko,
• Poseł na Sejm RP i przyjaciel szkoły – pan Zenon Durka,
• Członek Zarządu Powiatu Legionowskiego – pan Janusz Kubicki, przyjaciel szkoły i jeden z jej założycieli.

Wszystkich zebranych powitał wiceprezes Samodzielnego Koła Terenowego nr 132 STO w Legionowie, pan Jarosław Ciechański.

Podczas koncertu swoje umiejętności muzyczne, wokalne, taneczne i recytatorskie zaprezentowali uczniowie i absolwenci Szkoły.

Z tej okazji wystąpił chór szkolny, w którego skład weszli wszyscy uczniowie i zaśpiewali piosenki po polsku i angielsku. Świetnie wypadli w obu językach! Na koniec chór stał się jedną wielką orkiestrą i wykonał rytmiczną aranżację „Marsza Radetzkiego” Johanna Straussa (ojca) z radosnym udziałem publiczności.

Wokalistki o pięknej barwie głosu z wielkim uczuciem wyraziły słowa piosenek, co odzwierciedliło się ciepłym przyjęciem przez publiczność i gromkimi brawami. Śpiewająco pokazały, że udział w zajęciach kółka wokalnego sprawia im wiele przyjemności.

Skrzypaczka i pianiści sprostali oczekiwaniom publiczności i zadziwili pięknym, ciepłym brzmieniem, szybkim tempem oraz dobrym przygotowaniem. Imponowali doskonałością nawet w najtrudniejszych fragmentach, co miało wpływ na całościowe brzmienie i ciekawą interpretację wykonanych utworów.

Na pochwały zasługują także najmłodsi tancerze, którzy debiutując na scenie zachwycili oryginalnością wykonania współczesnych pląsów.

Zaskakującym momentem był występ pani Dyrektor Iwony Bekisz, która odczytała fragment swojej ulubionej książki „Nowe przygody Mikołajka”, czym zaakcentowano 23 kwietnia – Światowy Dzień Książki i praw autorskich.

Atrakcją programu były występy profesjonalnych tancerzy tańca towarzyskiego i recital pana Zenona Durki.

Należy też zwrócić uwagę na duże zainteresowanie publiczności wernisażem prac plastycznych i graficznych uczniów Szkoły. Mogliśmy je podziwiać w Galerii Ratusz w Legionowie, a przy okazji, delektować się smacznymi ciastami i owocami przygotowanymi przez rodziców.

Był to miły wieczór spotkań i wspomnień, pełen emocji i wielu wrażeń, które z pewnością zostaną na długo w naszej pamięci.

Wszystkim gościom, uczniom oraz ich rodzicom, nauczycielom i organizatorom serdecznie dziękujemy.