Bieg STO-nogi Milanówek – relacja, wyniki

Społeczne Liceum Ogólnokształcące nr 5 STO
ul. Herberta 41
05-822 Milanówek

W dniu 28 kwietnia 2013 r. w Milanówku w ramach „Weekendu Biegowego w Milanówku 27-28.04.2013” odbył się I Bieg STO-Nogi na dystansie 10 000 metrów.

Organizatorem zawodów było Samodzielne Koło Terenowe Nr 10 STO w Milanówku. Współorganizatorem Milanowskie Centrum Kultury w Milanówku oraz Społeczne Liceum Ogólnokształcące Nr 5 Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Milanówku.

Patronatem honorowym bieg objął Burmistrz Miasta Milanówka Jerzy Wysocki.

Oto relacja Kasi Panejko-Wanat, która zamieszczona została na portalu www.bieganie.pl 30 kwietnia:

Dobra organizacja i wysoki poziom sportowy I edycji Biegu Stonogi

Ostatni weekend obfitował w wiele imprez biegowych organizowanych w Warszawie i okolicach. W sobotę odbyły się: Bieg dookoła Zoo, pierwszy bieg z cyklu Puchar Maratonu Warszawskiego (5 km), bieg Rycerza Okunia i Grand Prix na Młocinach. W niedzielę natomiast wystartował I Bieg Stonogi i mimo złej pogody przyciągnął do Milanówka prawie 200 biegaczy.

Bieg zorganizowany został przez grupę zapaleńców ze Społecznego Liceum z Milanówka. Organizatorom udało się połączyć profesjonalizm z ciepłą atmosferą panującą w liceum. Inicjatywę wsparły władze miasta Milanówek oraz liczni sponsorzy. Trasa posiada atest PZLA, raczej szybka – płaska z kilkoma nawrotami.

Pogoda dopisała biegaczom, ale nie kibicom. Pomimo tego mieszkańcy miasta dopingowali biegaczy na trasie i… przez okna swoich domów. Na mecie czekały dzieci wręczające medale, uśmiechnięci organizatorzy, pyszna grochówka i słodka babeczka, a nawet masaż. Przyjechało wiele rodzin, działał punkt przedszkolny, który miał jednak jedną poważną wadę – trudno było dzieci z niego odebrać ze względu na liczne atrakcje. Jeszcze w dniu imprezy pojawiły się wyniki i zdjęcia zrobione między innymi przez członków koła fotograficznego działającego przy liceum. Warto też zwrócić uwagę na wysoki poziom sportowy, do czego przyczyniły się wysokie nagrody finansowe. Organizatorzy obiecują kontynuację.

Wszystkim polecam imprezę w przyszłym roku. Bardzo cieszę się, że mogłam uczestniczyć w tak dobrze zorganizowanej imprezie blisko domu. Formy brak, wynik jest moją nową antyżyciówką na 10 km, ale imprezę będę wspominać miło.

Przy okazji chciałam zwrócić uwagę na aktywizację regionu – niedawno odbywał się był bieg w Książenicach, niedługo odbędą się biegi w Podkowie Leśnej i Brwinowie. Nic dziwnego, tereny do biegania nadają się idealnie.

Zwycięzcy w kategorii open mężczyzn

1. Michał Kaczmarek – 29.51
2. Radosław Kłeczek – 34.57
3 Jakub Pudełko – 35.46

Zwycięzcy w kategorii open kobiet

1. Edyta Lewandowska – 37.41
2. Ewa Kalarus – 38.17
3. Ewa Chreścionko – 38.51

* * *

Oficjalne wyniki

Klasyfikacja generalna
Klasyfikacja kobiety
Klasyfikacja mężczyźni
Kategorie wiekowe
Kategorie dodatkowe

* * *

Oficjalna strona imprezy.

* * *

Także o biegu:

Fundacja Prometeusz
Żyrardów biega...
obiektyw.info
WPR24
zawodnicy z Sochaczewa
grodzio.pl

– jeden z biegaczy napisał relację z biegu – blog Paweł Biega

* * *

Wszystkie zdjęcia wykonało kółko fotograficzne i przyjaciele w składzie: Teresa Adamiak, Ewa Zaraś, Ania i Krzysztof Nielepkowicz, Jacek Chmura, Piotr Wojnar oraz Wojciech Czaj.

Więcej zdjęć TUTAJ.