W Milanówku również pisali listy z Amnesty International

Społeczne Liceum Ogólnokształcące nr 5 STO
ul. Herberta 41
05-822 Milanówek

Społeczne Liceum Ogólnokształcące nr 5 STO w Milanówku to kolejna szkoła STO, która zorganizowała Maraton Pisania Listów pod patronatem Amnesty International.

Maraton odbywa się co roku w ramach świętowania Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka (10 grudnia). Wszyscy chętni wysyłają apele do władz oraz listy solidarności do osób, których prawa są łamane. W tym roku w Polsce pisano w setkach miejsc w całym kraju – w szkołach, klubach, kawiarniach, instytucjach kultury. Jednym z nich było Społeczne Liceum Ogólnokształcące nr 5 STO w Milanówku. Listy pisano także w szkołach STO w Radomiu i Kluczborku.

Amnesty International ogłosiło, że w tym roku napisano łącznie 270 235 listów, w obronie 10 osób z różnych krajów, których prawa są łamane. Bohaterów tegorocznego Maratonu Pisania Listów można poznać bliżej na stronie AI: http://amnesty.org.pl/maraton Na stronie można również podpisać petycję online.

Listy są ogromnym wsparciem dla bohaterów i ich bliskich – dają im siłę i nadzieję w walce o swoje prawa. Nierzadko także w odpowiedzi na listy, reagują władze danego kraju i złe prawo jest zmieniane.