Piła: Projekt „MAKE A STEP” 2014

II Liceum Ogólnokształcące STO
al. Powstańców Wielkopolskich 83
64-920 Piła

W dniach 17-21 lutego 2014 r. nasza szkoła po raz drugi uczestniczyła w projekcie „MAKE A STEP”. Przez cały tydzień uczniowie gimnazjum i liceum mieli niepowtarzalną okazję uczestniczenia w zajęciach prowadzonych przez studentów z odległych i egzotycznych krajów. Tym razem gościli u nas: Maria Maksimowa z Rosji, Marian Rojas z Kostaryki, Mateos Bevilaqua z Brazylii i Kevin Lin z Australii. Studenci odkrywali przed naszymi uczniami tajemnice swoich krajów. Proponowane przez nich gry i zabawy integracyjne spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem. Na zajęciach ćwiczono umiejętności ważne dla wszystkich młodych ludzi na świecie np. bycie liderem, autoprezentacja czy praca zespołowa.

W ramach realizacji tematu „Myśl globalnie, działaj lokalnie” nasi goście i uczniowie spotkali się z Prezydentem Piły, Panem Piotrem Głowskim, aby dowiedzieć się na czym polega współpraca Piły z miastami z Rosji, Francji i Niemiec i z jakimi lokalnymi problemami zmaga się nasze miasto.

Tydzień upłynął szybko i intensywnie, kilka chwil utrwaliliśmy na zdjęciach a gdy nadszedł czas rozstania wszyscy żałowaliśmy że projekt się kończy.

Szczególnie ucieszyły nas wrażenia naszych zagranicznych gości:

         

(kliknij, aby powiekszyć)

Marian Rojas: „uczniowie tej szkoły sprawili, że czuliśmy się częścią ich społeczności”

Maria Maksimowa: „miliony podziękowań dla tych, którzy gościli nas w swoich domach”, „nigdy Was nie zapomnę”

Kevin Lin: „ta szkoła jest zdecydowanie najlepsza ze wszystkich, które odwiedziłem w Polsce, komunikowanie się z waszymi uczniami nie sprawiało żadnych trudności”

Mateos Bevilaqua: „zachowanie uczniów zmuszało nas do przygotowania różnorodnych i dynamicznych zajęć, a tematy były dla nas wyzwaniem”

Dla naszych gości przygotowaliśmy zdjęcie-upominek, aby miło wspominali naszą szkołę.

Opracowała: Katarzyna Jackowiak
koordynator nauczania języków obcych, język angielski


Na http://dzienniknowy.pl 2 marca 2014 r. ukazał się artykuł o projekcie „MAKE A STEP” i wizycie zagranicznych studentów.