SLO w Białymstoku to Szkoła Kompetencji Przyszłości

Społeczne Liceum Ogólnokształcące
ul. Fabryczna 10
15-483 Białystok

Społeczne Liceum Ogólnokształcące STO przy ul. Fabrycznej w Białymstoku zajęło drugie miejsce w rankingu „Szkoły Kompetencji Przyszłości”.

To ranking inny niż wszystkie, ponieważ nie dotyczy wyników matur, testów, olimpiad, ale kompetencji potrzebnych w codziennym dorosłym życiu, takich jak: zarządzanie projektami, negocjowanie, praca w grupie, planowanie finansów, organizacja pracy, promocja własnych dokonań itp.

Fundacja Social Wolves, która promuje aktywność wśród młodzieży, razem z dziennikiem „Rzeczpospolita” opracowała ranking szkół, które uczą kompetencji przyszłości. Ranking uwzględnia 150 placówek o najlepszych rezultatach spośród 1065 szkół ponadgimnazjalnych, których uczniowie zarejestrowali udział w portalu olimpiady „Zwolnieni z teorii" w roku szkolnym 2014/2015.

W tej olimpiadzie nie trzeba było popisywać się wiedzą, ale opracować w zespole własny projekt. Łącznie zgłoszono 350 różnych projektów, dotyczących kultury, edukacji czy lokalnej społeczności.

Liceum przy ul. Fabrycznej postawiło na integrację międzypokoleniową. Przygotowało dwa projekty. Pierwszy z nich to „Szydling", w ramach którego starsze kobiety uczyły młodzież szydełkowania i robienia na drutach oraz opowiadały o dawnych czasach. Drugi to koncert na wzór teleturnieju „Mam talent". Dochód ze sprzedaży biletów przeznaczono na pobliskie hospicjum.

Serdecznie gratulujemy!

Więcej informacji: http://www4.rp.pl/rankingszkol

Pełny ranking w pdf: http://static.presspublica.pl/red/rp/pdf/kraj/Ranking.pdf