Profesor Wnuczek uczy w Poznaniu

Społeczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. św. Urszuli Ledóchowskiej STO
ul. Grunwaldzka 154
60-309 Poznań

Aż 15 seniorów uczestniczy w zajęciach w Społecznej Szkole Podstawowej Nr 1 oraz w Społecznym Gimnazjum Nr 1 im. św. Urszuli Ledóchowskiej STO w Poznaniu.

W projekt zaangażowało się 5 uczniów szkoły: Michalina Kubiak (13 lat), Marta Tylkowska (13 lat), Florentien Meijer (13 lat), Zuza Makowska (13 lat) i Julia Śron (12 lat). Pod kierunkiem prowadzącej, pani Arlety Szamer-Gimżewskiej, pokazują seniorom, jak korzystać z komputera i internetu.

Zajęcia to odrobina teorii i bardzo dużo ćwiczeń praktycznych. Seniorzy podchodzą do nauki z dużym zaangażowaniem. Na pierwszych zajęciach ocenili, że to bardzo potrzebny projekt, który daje im możliwość nauczenia się czegoś, co dotychczas było nieosiągalne. Spotkanie było również dobrą okazją do wymiany doświadczeń międzypokoleniowych – seniorzy porównywali uczniów ze swoimi wnukami, opowiadali o swoim życiu i czasach młodości.

„Profesor Wnuczek” to wspólny projekt Społecznego Towarzystwa Oświatowego i firmy Luxoft Poland – sponsora i współorganizatora. W ramach programu w każdej szkole, która weźmie w nim udział, odbywa się 6 dwugodzinnych zajęć.  Pozostałe zajęcia w Poznaniu odbędą się 9 i 23 października oraz 6, 20 i 27 listopada.