Raciąż: Arkadiusz Dobies zwycięzcą Międzyszkolnego Turnieju FIFA w Społecznym Liceum Ogólnokształcącym w Raciążu

Społeczne Liceum Ogólnokształcące STO
ul. Płocka 28
09-140 Raciąż

Emocje, emocje i jeszcze raz emocje. Tak w wielkim skrócie można opisać to co działo się 2 marca 2018 roku w Społecznym Liceum Ogólnokształcącym STO w Raciążu. W tym dniu odbył się Międzyszkolny Turniej FIFA 2018.

Organizatorem i sponsorem zawodów był dyrektor Zespołu Szkół STO, pan Andrzej Nizielski, a pomysłodawcą oraz prowadzącym turniej – nauczyciel matematyki, pan Damian Szcześniewski. Oprócz reprezentantów SLO w Raciążu w rozgrywkach wzięli udział przedstawiciele Szkoły Podstawowej w Uniecku oraz Publicznego Gimnazjum w Raciążu. Gimnazjalistom towarzyszył nauczyciel wychowania fizycznego, pan Olgierd Wszałkowski.

Uroczystego otwarcia rozgrywek dokonał wicedyrektor, pan Włodzimierz Kosiorek. Poszczególni uczniowie przystępowali do gry starając się pokonać rywala i doprowadzić własną drużynę do zwycięstwa.

Po kilku godzinach podekscytowani kibice dopingujący swoich faworytów mogli wreszcie poznać końcowe wyniki turnieju. Na pierwszej pozycji uplasował się Arkadiusz Dobies z pierwszej klasy Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Raciążu, pokonując Eryka Pawlaka z klasy trzeciej Publicznego Gimnazjum w Raciążu, który w ogólnej klasyfikacji zajął drugie miejsce. Trzecie miejsce na podium wywalczył uczeń klasy trzeciej SLO w Raciążu – Krystian Wiśniewski.

Podsumowanie i zamknięcie turnieju nastąpiło około godziny 1300. Wicedyrektor szkoły, pan Włodzimierz Kosiorek podziękował wszystkim uczestnikom za udział w imprezie i wspólnie z prowadzącym, panem Damianem Szcześniewskim wręczył czołowej trójce wywalczone puchary. Wszyscy zawodnicy otrzymali również pamiątkowe dyplomy.

Dużym sukcesem można nazwać występ licealistów ze Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO w Raciążu, którzy zaskoczyli wszystkich bardzo dobrym przygotowaniem, zaangażowaniem oraz umiejętnością analitycznego i strategicznego myślenia. Świadectwem tego było zajęcie przez nich pierwszego i trzeciego miejsca na podium.

Wirtualne zmagania piłkarskie przebiegały w bardzo miłej atmosferze. Były okazją do wspaniałej zabawy, pięknej sportowej rywalizacji, integracji i zawarcia nowych znajomości z osobami, których łączy ta sama pasja – miłość do piłki nożnej. Stwarzały możliwość utożsamienia się z jedną z czołowych europejskich drużyn oraz przygotowywały do rywalizacji na murawie boiska.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych równie spektakularnych sukcesów. Turniej odbył się za aprobatą dyrektora szkoły, pana Andrzeja Nizielskiego.