Raciąż: Trzecie miejsce piłkarzy ze SLO STO w mistrzostwach rejonu

Społeczne Liceum Ogólnokształcące STO
ul. Płocka 28
09-140 Raciąż

29 listopada 2017 roku drużyna piłkarska Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO w Raciążu w składzie: Dawid Sznajderowicz, Dominik Krajewski, Piotr Rogowski, Mateusz Koziatek, Jakub Gąsiorowski, Patryk Kopczyński, Tomasz Ptasik, Jan Szerszeniewski, Maciej Karwowski, Krystian Wiśniewski, Arkadiusz Dobies i Jakub Wawrowski wybrała się do Żuromina by reprezentować swoją szkołę w mistrzostwach rejonu w piłce nożnej chłopców szkół ponadgimnazjalnych.

Zawodnicy pokazali prawdziwą klasę. Grali pewnie mając wyraźną przewagę nad rywalami. Wyszli z grupy pokonując w spektakularnym stylu drużynę z Żuromina 2: 0 oraz z Mławy 2: 1. W półfinale musieli uznać wyższość zespołu z Bieżunia – po początkowym remisie 0:0 przegrali w rzutach karnych różnicą zaledwie jednej bramki 2:3. To małe niepowodzenie nie przeszkodziło im w dalszej grze. Zwyciężyli drużynę gospodarzy, reprezentację z Żuromina 1: 0. Potwierdzili tym samym swoją wyższość i wspaniałą formę udowodniając, że wcześniejsza porażka była tylko „wypadkiem przy pracy”.

Pasjonujący turniej zakończył się bardzo dobrze dla naszego zespołu – aktualnego mistrza powiatu płońskiego, który w końcowej klasyfikacji uplasował się na podium zajmując trzecią pozycję. W nagrodę otrzymaliśmy puchar dla całej drużyny oraz medale dla poszczególnych zawodników.

Podczas wyjazdu piłkarzom towarzyszył nauczyciel, pan Łukasz Palmowski. Najważniejszy był jednak trener, pan Olgerd Wszałkowski, który zagrzewał swoich podopiecznych do walki. To dzięki jego ciężkiej pracy i ponadprzeciętnemu zaangażowaniu w przygotowanie uzdolnionej piłkarsko młodzieży ze Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO w Raciążu do udziału w mistrzostwach, zawodnikom udało się osiągnąć tak wiele – zdobyli tytuł mistrza powiatu płońskiego i trzecie miejsce w mistrzostwach rejonu. Ten niebywały sukces jest powodem do dumy dla pracowników Zespołu Szkół STO w Raciążu, a przede wszystkim dla dyrektora, pana Andrzeja Nizielskiego, który od najmłodszych lat związany jest ze sportem. Serdecznie gratulujemy naszym chłopcom osiągniętego wyniku – na zawsze zapisaliście się w historii Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO w Raciążu.

Wyniki turnieju przedstawiają się następująco:

I miejsce – Ciechanów
II miejsce – Bieżuń
III miejsce – Raciąż
IV miejsce – Żuromin
V miejsce – Mława
VI miejsce – Golądkowo