Tego jeszcze nie było! Dzień Edukacji Narodowej w Społecznym Liceum Ogólnokształcącym STO w Raciążu pod znakiem kabaretu!

Społeczne Liceum Ogólnokształcące STO
ul. Płocka 28
09-140 Raciąż

Nie tylko codzienna praca składa się na życie uczniów i nauczycieli Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO w Raciążu. Jest również czas na świętowanie. Już 15 października nadarzyła się świetna okazja, aby odetchnąć choć na chwilę od obowiązków i zrelaksować się w doborowym towarzystwie. Tego właśnie dnia w Społecznym Liceum Ogólnokształcącym STO w Raciążu obchodzono Dzień Edukacji Narodowej, zwany powszechnie dniem nauczyciela.

Młodzież postanowiła uprzyjemnić czas nauczycielom i pozostałym pracownikom szkoły prezentując wspaniały program kabaretowy. Zorganizowano krótką część artystyczną w dwóch odsłonach przygotowaną przez młodzież z trzech klas, pod kierunkiem opiekuna samorządu szkolnego, nauczycielski historii, pani Jolanty Wiśniewskiej. Była to ogromna dawka humoru!

Uczniowie bardzo zaangażowali się w powierzone im zadania i spisali się znakomicie. Radości nie było więc końca! Prowadzącymi byli: Maja Turowska i Kacper Rembecki. Na całą uroczystość składał się rys historyczny dotyczący Komisji Edukacji Narodowej oraz dwa kabarety ukazujące w sposób humorystyczny scenki ze szkolnego życia: ,,Gdybym była nauczycielem” oraz ,,Pokój Nauczycielski”.

Uczniowie grający w kabarecie udowodnili, że posiadają ogromne zdolności aktorskie. Dzięki temu wszyscy widzowie z dużym zainteresowaniem i entuzjazmem przyglądali się ich występom. Kabaret śmieszył zarówno uczniów, jak i pedagogów dając gwarancję przyjemnego spędzenia wolnego dnia. Zachwycała wspaniała, bardzo realistyczna gra aktorska i niezwykle zabawne dialogi, a uwagę przyciągały przepiękne kostiumy.

Jak na Dzień Edukacji Narodowej przystało były też życzenia od dyrekcji i uczniów. Licealiści wręczyli Radzie Pedagogicznej i pozostałym pracownikom szkoły kwiaty dziękując im za codzienny trud pracy. Nauczycielka historii, pani Jolanta Wiśniewska odczytała również okolicznościowe życzenia od Prezesa Społecznego Towarzystwa Oświatowego, pana Zygmunta Puchalskiego oraz członków Zarządu, których treść prezentujemy poniżej:

Szanowni Państwo! Z okazji Dnia Edukacji Narodowej życzymy wszystkim pracownikom szkół Społecznego Towarzystwa Oświatowego wiele satysfakcji w codziennej pracy z uczniami i dla uczniów, w partnerstwie z ich rodzicami. Dzieciom i młodzieży życzymy, jak zawsze, radości z przyswajania wiedzy o świecie w przyjaznej atmosferze i w otoczeniu pomocnych osób. Naszym środowiskom skupionym w kołach STO życzymy, aby – kierując się poczuciem misji nierozłącznie związanym z ideą Społecznego Towarzystwa Oświatowego – rozwijały aktywność społeczną opartą na wzajemnym zaufaniu i obywatelskiej odpowiedzialności za edukację.

Serdecznie dziękujemy, pani Jolancie Wiśniewskiej i uczniom: Mai Turowskiej, Kacprowi Rembeckiemu, Anastazji Bakhmatovich, Marcinowi Korosiowi, Elżbiecie Panak, Kamilowi Jędraszczakowi, Angelice Sikorskiej oraz Danielowi Bodziakowi za przygotowanie programu artystycznego na tegoroczny Dzień Edukacji Narodowej.