Wizyta licealistów w Banku Spółdzielczym w Raciążu

Społeczne Liceum Ogólnokształcące STO
ul. Płocka 28
09-140 Raciąż

20 marca 2018 roku uczniowie klasy pierwszej Społecznego Liceum Ogólnokształcącego STO w Raciążu wraz z wychowawcą, panem Łukaszem Palmowskim wybrali się z wizytą do Banku Spółdzielczego w Raciążu.

W trakcie spotkania z prezesem, panem Piotrem Pniewskim poznali rodzaje zabezpieczeń przeciwko atakom hakerów na konta klientów indywidualnych, procedury zakładania kont bankowych dla uczniów i dorosłych oraz rodzaje przelewów. Dowiedzieli się ponadto, czym różni się przelew SORBNET od ELIXIRU, jaka jest różnica między bankiem a firmą pożyczkową, na co zwrócić uwagę przy braniu kredytu oraz jak uniknąć windykacji komorniczej. Podczas spotkania licealistom uświadomiono, że wypłacając pieniądze z bankomatu i wykonując płatności internetowe trzeba zachować szczególną ostrożność by nie stać się ofiarą przestępstwa.

W trakcie interesującego wykładu uczniom przypomniano, że należy dokładnie czytać umowy kredytowe oraz nie zaciągać zbyt wielu kredytów jednocześnie by nie wpaść w spiralę kredytową. Obejrzeli oni także z bliska stanowisko obsługi klienta, a pracownik banku zapoznał ich ze swoimi obowiązkami zawodowymi. Uczniowie zadawali liczne pytania dotyczące tematyki kont uczniowskich, korzystania z kart płatniczych, płatności internetowych oraz zbliżeniowych.

Dzięki wycieczce do raciąskiego banku licealiści w bardziej przystępny sposób przyswoili sobie wiedzę z podstaw przedsiębiorczości, którą z pewnością wykorzystają w dorosłym życiu. Spotkanie było doskonałą okazją, aby przypomnieć im o zasadach bezpieczeństwa podczas obsługiwania własnych kont.