Raciąż: Spotkanie wigilijne w SLO dla Dorosłych

Społeczne Liceum Ogólnoksztalcące STO dla Dorosłych
ul. Płocka 28
09-140 Raciąż

10 grudnia 2017 roku w Społecznym Liceum Ogólnokształcącym dla Dorosłych odbyło się uroczyste spotkanie wigilijne. Wśród zaproszonych, ważnych gości znalazł się dyrektor, pan Andrzej Nizielski, wicedyrektor, pan Krzysztof Kuskowski, wychowawczyni i nauczycielka historii, pani Jolanta Wiśniewska, polonistka pani Janina Pieczura, anglistka, pani Monika Czyżyk – Dureńska oraz nauczycielka geografii, pani Teresa Wrzosek.

Emocji nie było końca. Nakryty białym obrusem stół zapełniony był po brzegi wspólnie przygotowanymi wigilijnymi potrawami i słodkościami. W powietrzu czuć było zapachy nieodłącznie związane ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia. Zebrani mogli skosztować ryb po grecku, sałatek śledziowych, kapusty z fasolą i grzybami, krokietów, grzybów zasmażanych, pierogów, pasztecików, śledzi w oleju z cebulką oraz kilku rodzajów ciast. O świętach przypominały również mandarynki, które wielu z nas kojarzą się z choinką i świątecznymi podarunkami. Był czas na dzielenie się opłatkiem, symbolem pojednania i przebaczenia. Miłym akcentem spotkania była wizyta Św. Mikołaja i jego pomocnika renifera, za których przebrały się słuchaczki, panie: Halina Dudkiewicz i Wioletta Żabowska obdarowując wszystkich zgromadzonych cukierkami. Nauczyciele otrzymali także zaproszenia na tegoroczną studniówkę.

Dyrektor, pan Andrzej Nizielski osobiście złożył słuchaczom piękne świąteczne życzenia. Wychowawczyni, pani Jolanta Wiśniewska miała zaszczyt odczytać skierowane do wszystkich zgromadzonych życzenia od dyrekcji i rady pedagogicznej. Powiedziała między innymi:

Z okazji zbliżających się  Świąt Bożego Narodzenia życzę Wam ciepłej, rodzinnej atmosfery, szczęścia i zadowolenia z chwil spędzonych z tymi, których kochacie, żeby  marzenia, nawet te zapomniane  znalazły szansę na realizację, świąteczne zapachy  przypominały Wam dzieciństwo, a w sercach zagościł optymizm i nadzieja na lepsze jutro.

Wigilia klasowa była jak najbardziej udana, dzięki ogromnemu wysiłkowi włożonemu przez wychowawczynię i słuchaczy w jej przygotowanie. Wspaniała i ciepła atmosfera towarzyszyła wszystkim do samego końca sprzyjając integracji. Rozmawiano i snuto plany na przyszłość, gdyż słuchacze klasy III już za pół roku skończą swoją edukację. Cześć z nich planuje kontynuować naukę w Publicznej Szkole Policealnej w Raciążu na wybranym kierunku kształcenia.

Spotkanie wigilijne zorganizowano z inicjatywy wychowawczyni klasy trzeciej, pani Jolanty Wiśniewskiej.