Słuchacze z PSP w Raciążu uczestnikami międzynarodowych targów kosmetycznych

Publiczna Szkoła Policealna STO
ul. Płocka 28
09-140 Raciąż

Jak być jeszcze piękniejszym? Nad tym zastanawia się coraz więcej kobiet i mężczyzn, którzy tak samo jak one chcą podobać się płci przeciwnej. W poszukiwaniu odpowiedzi na to pytanie słuchaczki i słuchacze Publicznej Szkoły Policealnej w Raciążu uczęszczający na kierunek technik usług kosmetycznych wybrali się aż do stolicy. Towarzyszyła im opiekunka kierunku, pani Jolanta Wiśniewska.

3 marca 2018 roku w Centrum Targowo-Kongresowym w Warszawie odbyły się 21. Targi BEAUTY FORUM – największa, międzynarodowa impreza targowa w Polsce skierowana do profesjonalistów z branży kosmetyki profesjonalnej. Udział w tym niezwykłym wydarzeniu był dla przedstawicieli Publicznej Szkoły Policealnej w Raciążu nowym, bardzo ciekawym i kształcącym doświadczeniem.

W grupie wyjazdowej znalazło się także dwóch mężczyzn, którzy od lutego 2018 roku uczęszczają na kierunek technik usług kosmetycznych, gdyż doskonale wiedzą, że po ukończeniu szkoły i zdaniu egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie będą mieli możliwość otworzenia własnej działalności gospodarczej w branży kosmetycznej, która w dzisiejszych czasach bardzo dynamicznie się rozwija.

Szeroka oferta wystawiennicza oraz bogaty merytorycznie program edukacyjny sprawił, że uczestnicy wyjazdu mieli dostęp do najświeższych trendów i informacji oraz mogli zapoznać się z nowościami produktowymi znanych firm, takich jak: Inglot, Bielenda, Camillen, Indigo, Kryolan, Ziaja, Semilac, Neonail, Chiodo, Nyx, Natura, Kobo, Farmona i wielu, wielu innych.

Słuchacze z ogromnym zainteresowaniem oglądali pokazy makijażu artystycznego, prezentacje filmowe, zabiegi na twarz i ciało, stoiska z ekologicznymi kosmetykami, organicznymi produktami do opalania natryskowego oraz tradycyjnymi i hybrydowymi lakierami. Poznali zastosowanie kwasów w terapii zrogowaciałej skóry stóp, bionanocelulozy w pielęgnacji skóry okolicy oczu, nowoczesny program liftingujący przeznaczony dla skóry zwiotczałej i pozbawionej sprężystości, innowacyjny, naturalny zabieg pielęgnacyjny z wykorzystaniem organicznych, ręcznie zbieranych irlandzkich wodorostów oraz najnowsze trendy w stylizacji paznokci wiosennego sezonu, prosto ze światowych wybiegów.

Udział w 21. Targach Beauty Forum umożliwił słuchaczom z kierunku technik usług kosmetycznych nawiązanie ciekawych kontaktów, poszerzenie wiedzy i wymianę doświadczeń. Wyjazd odbył się z inicjatywy opiekunki kierunku, pani Jolanty Wiśniewskiej za aprobatą dyrektora szkoły, pana Andrzeja Nizielskiego.