Radom: zabawa choinkowa dla podopiecznych MOPS

II Społeczne Gimnazjum STO
ul. Sandomierska 20
26-600 Radom

„Bogatym nie jest ten, kto posiada, lecz ten, kto daje” - te mądre słowa Jana Pawła II stały się inspiracją do przygotowania, kolejny już raz, zabawy choinkowej dla dzieci z rodzin objętych opieką Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radomiu.

Jak zwykle było dużo pracy i jak zwykle uśmiech przybyłych dzieci pozwolił nam o tym zapomnieć w jednej chwili. Dzieci, podopieczni MOPS, chętnie tańczyły i uczestniczyły w konkursach, w których zdobywały wyjątkowe nagrody. Ustawiały się też w długiej kolejce do malowania twarzy.

Tegoroczną nowością było napisanie wspólnej, ogromnej kartki z życzeniami dla św. Mikołaja, na której każde dziecko pisało miłe słowa lub coś rysowało. Po wyczerpującej zabawie przyszedł czas na stały punkt programu – poczęstunek. Tym razem wszyscy byli w 100% usatysfakcjonowani, bo na stołach zagościł przysmak wszystkich dzieci – pizza. Do tego sok, pączki i mandarynki dopełniły menu.

Po zregenerowaniu sił wszystkie dzieci z zapałem, głośno wołały Świętego Mikołaja, który nie ociągał się wcale z przybyciem. Kulminacja zabawy wywołała ogromne emocje. Dzieci z niecierpliwością oblegały Mikołaja, nie mogąc doczekać się wywołania swojego nazwiska. Najmłodszym uczestnikom paczki pomagały odbierać mamy, bo były zwyczajnie za ciężkie... Ale właśnie o to zabiegaliśmy podczas organizacji zabawy, żeby było jak najwięcej atrakcji, zabawy, prezentów, bo za tym idzie coś, na czym nam najbardziej zależy – błyszczące oczy i szeroki uśmiech dziecka.