Aktualności

I Społeczna Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Reja STO
ul. Zygmunta Augusta 8
76-200 Słupsk

24.06.2019

Słupsk: Zamiast kwiatka - datek

Na zakończenie roku szkolnego uczniowie szkoły STO w Słupsku nie przynieśli kwiatów. Na prośbę nauczycieli społeczność szkolna wsparła finansowo fundację, która działa na rzecz dzieci chorych onkologicznie.
Czytaj dalej

19.12.2018

Słupsk: Szkolna Szlachetna Paczka

Społeczność I Społecznej Szkoły Podstawowej STO w Słupsku włączyła się w pomoc w ramach Szlachetnej Paczki. Do wybranej rodziny trafiły wszystkie rzeczy z listy potrzeb i wiele innych prezentów.
Czytaj dalej

17.12.2018

Słupsk: Sukcesy pływaków w Mistrzostwach Polski

W Olsztynie odbyły się Mistrzostw Polski Juniorów w pływaniu. Wystartowało w nich dwoje uczniów I SSP STO w Słupsku. Michał Grzecza został pierwszym słupszczaninem, który dystans 200 m stylem dowolnym przepłynął w czasie poniżej 2 minut.
Czytaj dalej

10.12.2018

Słupsk: Wiktoria śladami Otylii

Wiktoria Palicka, uczennica I Społecznej Szkoły Podstawowej STO w Słupsku, zajęła II miejsce w ogólnopolskich zawodach pływackich „Otylia Swim Cup - Winter Edition”
Czytaj dalej

14.05.2018

Słupsk: Odyseusze 2018

Grupa Odyseuszy z klasy V a, która zdobyła III miejsce w Ogólnopolskich Finałach Odysei Umysłu, tym samych wywalczyła możliwość udziału w EuroFestiwalu w Niemczech.
Czytaj dalej

22.03.2017

Słupsk: Sukces w Odysei Umysłu!

Za nami Eliminacje Regionalne Odysei Umysłu... W tym roku naszą odysejową rodzinę reprezentowało sześć drużyn – uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum oraz po raz pierwszy drużyna Juniorków i siedmiu trenerów…
Czytaj dalej

01.10.2016

Wycieczka do Leonardii

Leonardia to miejsce odpoczynku i dobrej zabawy. Znajduje się w miejscowości Krupy k. Darłowa. Każdy bez względu na wiek znajdzie tu coś dla siebie. Przekonali się o tym uczniowie klas drugich I Społecznej Szkoły Podstawowej STO w Słupsku, którzy wybrali się tam 19 września 2016 r.
Czytaj dalej

29.09.2016

Słupsk: Międzynarodowy Dzień Kropki

Od 2009 roku 15 września obchodzi się Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Uczniowie, nauczyciele pracownicy instytucji kultury na całym świecie organizują tego dnia wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować. Motywem przewodnim jest oczywiście kropka.
Czytaj dalej

31.03.2015

Słupsk: Małe cheerleaderki z I SP STO

W dniach: 28.02., 21.03. oraz 28.03. w hali przy ul. Szarych Szeregów w Słupsku, odbyły się mecze I Ligi Piłki Ręcznej słupskiej drużyny Słupia Słupsk. Spotkania naszych piłkarek ręcznych uświetniły występy cheerleaderek – uczennic klas pierwszych I Społecznej Szkoły Podstawowej STO.
Czytaj dalej

31.03.2015

Słupsk: Ewa Chotomska i inne atrakcje

I Społeczna Szkoła Podstawowa STO w Słupsku od lat intensywnie współpracuje ze środowiskiem lokalnym. Jedną z takich lokalnych instytucji, z którymi nawiązała współpracę jest Biblioteka Miejska w Słupsku.
Czytaj dalej

31.03.2015

Słups: Przygotowania do powitania wiosny

Przygotowania do powitania wiosny w tym roku szkolnym w I Społecznej Szkole Podstawowej STO w Słupsku trwały kilka dni. Najpierw niektórzy uczniowie klas I-III przygotowali własnoręcznie małe Marzanny, które symbolizowały odchodzącą zimę.
Czytaj dalej

16.06.2014

Słupsk: Śpiewali dla Piotrka

W I SSP STO w Słupsku odbyła się impreza pt. „Śpiewać każdy może i potrafi”, podczas której uczniowie prezentowali swoje talenty wokalno-muzyczne. Jest to cykliczna uroczystość, ale tym razem miała specjalny charakter. Zbierano bowiem fundusze na leczenie i rehabilitację 11-letniego Piotra Gadowskiego.
Czytaj dalej

30.05.2014

Słupsk: Trzecioklasiści napisali na medal

Uczniowie klas trzecich I Społecznej Szkoły Podstawowej STO w Słupsku przystąpili, jak co roku, do Ogólnopolskiego Testu Kompetencji Trzecioklasisty. Średni wynik uczniów ze Słupska okazał się znacznie lepszy od ogólnopolskiego.
Czytaj dalej

01.04.2014

Słupsk: Modny pierwszy dzień wiosny

Pierwszego dnia kalendarzowej wiosny brzegi rzeki Słupi zaroiły się od uczniów i przedszkolaków topiących Marzanny. Tymczasem w I Społecznej Szkole Podstawowej STO głównym punktem programu był wiosenny pokaz mody w wykonaniu uczniów oraz grupowe przygotowanie plakatów na temat: Wiosna oczami dzieci.
Czytaj dalej

11.03.2014

Słupsk: Przywitali wiosnę na sportowo

Uczniowie I Społecznej Szkoły Postawowej STO w Słupsku przywitali wiosnę na sportowo. 6 marca wzięli udział w tradycyjnej Marzannadzie. Poradzili sobie znakomicie - awansowali do finału zmagań sportowych, który odbędzie się 21 marca.
Czytaj dalej

22.01.2014

Słupsk: Polska Akcja Humanitarna w szkole STO

Na przełomie grudnia 2013 i stycznia 2014 r. I Społeczna Szkoła Podstawowa STO w Słupsku dołączyła do kampanii organizowanej przez PAH pt. "Studnia Dla Południa". Celem akcji było zbieranie funduszy na budowę nowych ujęć wody pitnej w Somalii i Sudanie Południowym.
Czytaj dalej