Słupsk: Modny pierwszy dzień wiosny

I Społeczna Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Reja STO
ul. Zygmunta Augusta 8
76-200 Słupsk

Pierwszego dnia kalendarzowej wiosny brzegi rzeki Słupi zaroiły się od uczniów i przedszkolaków  topiących Marzanny. Jednak w I Społecznej Szkole Podstawowej STO przywitano ten dzień inaczej. Nie zapomniano oczywiście o przypomnieniu informacji na temat obrzędów pożegnania zimy: Marzannie i Gaiku, ale głównym punktem programu był wiosenny pokaz mody w wykonaniu uczniów oraz grupowe przygotowanie plakatów na temat: Wiosna oczami dzieci.

Tego dnia uczniowie przyszli do szkoły kolorowo przebrani, zainspirowani wiosennymi barwami i innymi wariacjami na jej temat. Następnie chętne dzieci wystąpiły przed pubicznością , jak na prawdziwym wybiegu, prezentując swoje stroje w rytm radosnych melodii. Po pokazie poszczególne klasy przygotowały plakaty o wiośnie. Dobór technik wykonania był dowolny, dzięki czemu powstało wiele różnorodnych i ciekawych prac, które zawisły w szkolnej galerii na holu. Wszyscy młodzi artyści zostali nagrodzeni za swój wysiłek i kreatywność słodkimi upominkami.

To był naprawdę udany dzień, którego celem było nie tyko uroczyste powitanie nowej pory roku, ale także integracja wszystkich uczniów i nauczycieli tej szkoły. Była to zresztą kolejna tego typu impreza zorganizowana w słupskim społeczniaku, a w planach są już następne.