Słupsk: Śpiewali dla Piotrka

I Społeczna Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Reja STO
ul. Zygmunta Augusta 8
76-200 Słupsk

W I Społecznej Szkole Podstawowej STO w Słupsku odbyła się impreza pt. „Śpiewać każdy może i potrafi”, podczas której uczniowie prezentowali swoje talenty wokalno-muzyczne. Jest to cykliczna uroczystość – odbywała się już po raz siódmy, ale tym razem miała specjalny charakter. Zbierano bowiem fundusze na leczenie i rehabilitację 11-letniego Piotra Gadowskiego.

Jeszcze rok temu Piotr był zdrowym i aktywnym dzieckiem. Niestety, bardzo poważnie zachorował. Dziś potrzebuje leczenia, rehabilitacji i pomocy. Jego koledzy i koleżanki oraz cała społeczność szkolna postanowiła go wspomóc w walce z chorobą.

Od kilku miesięcy w szkole były wystawione skarbony, do których można było wrzucać datki. Dwa dni przed koncertem zorganizowano loterię, na którą fanty dostarczyli rodzice uczniów. Każdy los (z ponad 250) wygrywał, a po gali koncertowej rozlosowano dodatkowe nagrody specjalne wśród właścicieli wszystkich sprzedanych losów.

Uczestnikom imprezy zaproponowano również udział w licytacji atrakcyjnych niespodzianek. Mogli wylicytować np. pobyt w gabinecie odnowy, kolację w restauracji, kosmetyki, biżuterię czy zajęcia z osobistym trenerem. Było to możliwe m.in. dzięki zaangażowaniu rodziców dzieci uczęszczających do naszej szkoły oraz nauczycieli. Wszystkim, którzy pomogli w zorganizowaniu i przeprowadzeniu całej akcji, serdecznie dziękujemy.

Choć zebrana kwota jest dosyć pokaźna, to stanowi zaledwie kroplę w morzu potrzeb, dlatego zwracamy się do wszystkich ludzi dobrej woli o dalsze wsparcie dla Piotra. Pomoc finansową można przekazywać na konto Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą”, ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa, nr konta: 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615, z dopiskiem : 23990, Gadowski Piotr - darowizna na pomoc i ochronę zdrowia.

Dziękujemy!