Słupsk: Zajęcia z obsługi komputera dla seniorów

I Społeczna Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Reja STO
ul. Zygmunta Augusta 8
76-200 Słupsk

Zespół Szkół STO w Słupsku przy ul. Zygmunta Augusta 8 także ma już za sobą pierwsza zajęcia w ramach programu „Profesor Wnuczek”.

Korzystania z komputera i internetu zdecydowało się nauczyć 7 słupskich seniorów. Profesorami zostało czworo uczniów ze szkoły podstawowej: Hanna Cibińska, Karolina Wojtkowiak, Marcelina Nykiel oraz Lucjan Gackowski. Nad całością i merytoryczną stroną zajęć czuwała pani Hanna Sobolewska.

Atmosfera spotkania była bardzo serdeczna. Seniorom spodobał się pomysł, aby uczniowie wcielili się w rolę profesorów i pomagali im oswoić się z komputerem. Byli bardzo zaangażowani w pracę podczas zajęć, chętnie wykonywali wszystkie zadania i zadawali wiele pytań. Na pierwszych zajęciach omówiono zasady bezpieczeństwa, wygląd pulpitu, podstawowe  okna programowe, a także sposoby korzystania z przeglądarek internetowych i wyszukiwania informacji.

„Profesor Wnuczek” to wspólny projekt Społecznego Towarzystwa Oświatowego i firmy Luxoft Poland – sponsora i współorganizatora. W ramach programu w każdej szkole, która weźmie w nim udział, odbywa się 6 dwugodzinnych zajęć. W Słupsku pierwsze spotkanie było 25 września, a kolejne będą 2, 9, 16, 23 i 30 października.