Starachowice: Konkurs ortograficzny rozstrzygnięty

Społeczna Szkoła Podstawowa STO
ul. Iłżecka 39
27-200 Starachowice

Zakończył się XI Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny o tytuł Mistrza Ortografii, organizowany przez Społeczną Szkołę Podstawową STO w Starachowicach. W tym roku wzięły w nim udział dwuosobowe reprezentacje szóstoklasistów z sześciu starachowickich szkół podstawowych.

Uczniowie rywalizowali indywidualnie i drużynowo. Najpierw pisali dyktando przygotowane przez panią Magdalenę Sokołowską. Później, w ramach zmagań drużynowych, brali udział w grach i zabawach ortograficznych oraz rozwiązywali krzyżówkę (zadania do drugiej części przygotowały panie: Magdalena Sokołowska i Teresa Rybka).

Zmagania upłynęły w miłej atmosferze. Osłodziły je świeżo upieczone pączki, a ciekawe „przerywniki” dla uczestników przygotowali harcerze ze szkolnej drużyny.

Drużyna Społecznej Szkoły Podstawowej STO, w składzie Natalia Jarzyna i Jakub Różyc, zajęła II miejsce w konkursie drużynowym. Jakub zajął też IV miejsce indywidualnie.

Pomysłodawczynią Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego jest pani Bożena Jaskros, dyrektor Społecznego Gimnazjum STO w Starachowicach, która od jedenastu lat wspiera i inspiruje organizatorów.