Szkoły STO w Rankingu Najlepszych Szkół Ponadgimnazjalnych w Polsce "Perspektywy 2014"

Znamy już wyniki Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych „Perspektywy 2014”, opublikowanego przez Perspektywy.pl. Wśród najlepszych liceów ogólnokształcących w Polsce nie zabrakło szkół STO.

W pierwszej 10 zestawienia uplasowało się 2 SLO im. Pawła Jasienicy STO w Warszawie. W rankingu obejmującym najlepsze szkoły w kraju znalazły się także: SLO STO w Białymstoku, SLO nr 5 STO w Milanówku, I SLO im. Stanisława Konarskiego STO w Katowicach, III SLO im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, SLO STO w Szczecinku i LO STO w Człuchowie.

Ranking edukacyjny to prestiżowe zestawienie najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w Polsce przygotowywane przez miesięcznik „Perspektywy”. Dla potrzeb najnowszej, 16. edycji rankingu, licea ogólnokształcące zostały ocenione za pomocą trzech kryteriów. Organizatorzy uwzględnili sukcesy szkół w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych.

Źródłem danych były protokoły komitetów głównych olimpiad, zestawienia okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) z wynikami matur z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych oraz dane Systemu Informacji Oświatowej.

Wszystkim szkołom, które znalazły się w rankingu serdecznie gratulujemy.