Tomek Bagiński

Ukończył Społeczne Liceum Ogólnokształcące STO w Białymstoku przy ul. Fabrycznej. Studiował architekturę na Politechnice w Warszawie. Jest cenionym rysownikiem, animatorem, reżyserem oraz producentem filmowym. Dyrektor kreatywny w Platige Image. Współtworzył liczne projekty artystyczne. Wyreżyserował ponad 100 reklam, cinematiki do gier oraz krótkometrażowe filmy animowane. Jest także autorem okładek do wszystkich książek Jacka Dukaja. 

Jego pierwszy studencki film "Rain" otrzymał kilka lokalnych nagród i stał się przepustką do kariery. Prawdziwy sukces przyniosł Tomaszowi Bagińskiemu jednak debiut krótkometrażowy: film "Katedra", który zdobył liczne nagrody na największych festiwalach animacji, a w 2003 roku otrzymał nominację do nagrody Oscara w kategorii krótki film animowany.

Tomasz Bagiński jest również autorem takich obrazów filmowych jak "Sztuka spadania", "Kinematograf", "Made in China".

W 2012 roku Tomasz Bagiński został oznaczony przez prezydenta Bronisława Komorowskiego Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski "za wybitne zasługi dla polskiej i światowej kultury, za osiągnięcia w pracy twórczej i artystycznej".