Wnioski po XXI Konferencji Programowej

Szanowni Państwo,

w dniach 27-29 listopada odbyła się XXI Konferencja Programowa STO. W mojej ocenie tegoroczna konferencja była niezwykle owocnym spotkaniem lokalnych liderów STO i władz stowarzyszenia. Panowała fantastyczna atmosfera sprzyjająca rozmowom i wymianie zdań.

Obok ciekawej pracy nad strategią dla STO na lata 2016-2022 podjęliśmy ważną decyzję związaną z aktualną sytuacją polskiej edukacji. Postanowiliśmy opracować protest przeciw likwidacji gimnazjów i rozpocząć zbieranie pod nim podpisów na naszej stronie. Chcemy także powołać Radę Programową STO, która wypracuje postulowane przez nas kierunki zmian w systemie edukacji narodowej.

Nabraliśmy pewności, że nasze wieloletnie doświadczenie uprawnia nas do skierowania wypracowanych koncepcji i uwag do polskich władz. Nasza praca będzie dotyczyć wszystkich poziomów kształcenia. Będziemy Państwa informować o podjętych w tej sprawie działaniach. Już teraz zapraszamy wszystkich do dzielenia się swoją opinią i zgłaszania pomysłów mających na celu przeciwdziałanie likwidacji gimnazjów. Wiemy, że jednomyślny głos lokalnych środowisk z różnych stron Polski często jest lepiej słyszany niż pojedyncze działania w centrum.

Szanowni Państwo, niezwykle sprawny i owocny przebieg konferencji zawdzięczamy w dużym stopniu lokalnym organizatorom, tj. SKT nr 188 STO w Częstochowie, ale przede wszystkim naszemu profesjonalnemu i niezwykle oddanemu Biuru STO.

W imieniu wszystkich uczestników XXI Konferencji Programowej STO gorąco Państwu dziękuję.

dr Anna Okońska-Walkowicz, Prezes STO