Zaproszenie na spektakle dla dzieci. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Opowiadania – Warszawa, 13-17 listopada 2013

Już po raz ósmy Grupa Studnia O. zaprasza dorosłych i dzieci na Międzynarodowy Festiwal Sztuki Opowiadania, który odbędzie się w Instytucie Teatralnym im. Z. Raszewskiego w Warszawie w dniach 13-17 listopada. Podczas festiwalu do stolicy zjadą artyści z całego świata – opowiadacze, znani i uznani zarówno w kręgu sztuki opowiadania, jak i teatru.

Jak co roku w ramach festiwalu przygotowaliśmy także ofertę dla zorganizowanych grup ze szkół i przedszkoli. Tym razem nasz program obejmuje trzy spektakle dla dzieci, prezentowane w godzinach przedpołudniowych – egzotyczne bajki z wysp Morza Karaibskiego, pochodzące z różnych kultur Opowieści Ziemi oraz nową wersję legendy o Bazyliszku, która rozgrywa się w realiach współczesnej Warszawy.



Dla dzieci od lat 5:

KOKIJOKO, OPOWIEŚCI Z WYSP MORZA KARAIBSKIEGO — po polsku i po kreolsku
Środa, 13 listopada, g. 10.00 oraz 11.30

Projekt zrodził się ze spotkania polskiej opowiadaczki Magdy Leny Górskiej z karaibskim gitarzystą i perkusjonistą Sergem Tamasem. W dziwnym, strasznym i zabawnym świecie kreolskiej wyobraźni usłyszymy o tym jak mały Malanga pokonał złego króla, co zajadał ludzkie uszy i trzech innych olbrzymów; o dziewczynce z morza i o chłopcu, co nikogo nie słuchał  i wężu o ognistych oczach… Opowieści w oprawie muzycznej – zaprosimy dzieci do zabawy z rytmem i wspólnego śpiewania po polsku i kreolsku.

Opowiada: Magda Lena Górska
Muzyka: Serge Tamas (gitara i perkusja)

Dla dzieci od 7 do 12 lat:

POWRÓT BAZYLISZKA. NOWE LEGENDY WARSZAWSKIE
Czwartek, 14 listopada g. 10.00

Opowieść, której akcja toczy się w warszawskich autobusach, tramwajach i przystankach i  stacjach metra. To właśnie tam pojawił się Bazyliszek, który powrócił znów do Warszawy, w nowej, zaskakującej postaci. Poszczególne przystanki otworzą szkatułki z warszawskimi opowieściami, zadaniami i zagadkami dla wszystkich uczestników. Sojusznikami a być może przeciwnikami smoka będą fantastyczni i historyczni mieszkańcy Warszawy: Syrenka, która śpiewa po afrykańsku, Złota Kaczka and Mr. Lindley I presume…

Opowiadają: Jarek Kaczmarek, Małgorzata Litwinowicz
Muzyka: Robert Lipka (akordeon)


Dla dzieci od 10 lat:

TASHI DELLO – BĄDŹ ZDRÓW! Opowieści tybetańskie
Piątek, 15 listopada, g. 10.00 oraz 11.30

Pomysł opowieści tybetańskich zrodził się w czasie podróży do Tybetu wschodniego. Spotkania z Tybetańczykami, pasterzami i mnichami na drogach, pastwiskach, w jurtach i klasztorach stanowiły inspirację do zapamiętania zasłyszanych historii, odnalezienia i opowiedzenia tych nieznanych.
Tsampa, tradycyjna potrawa tybetańska pojawi się w historii o księżniczce Wen-czeng i mądrym księciu tybetańskim, będzie można jej także spróbować. Jedyny człowiek, który nigdy nie kłamie, prawdomówny Tadzy opowie, dlaczego w Tybecie herbata jest słona i jej także nie zabraknie. Tybetańskie historie przeplatane będą opowieściami z podróży i pokazem slajdów.   

Opowiada: Paweł Górski
Muzyka: Bart Pałyga


(Koszt: 10 zł od dziecka, opiekunowie grup zorganizowanych – wstęp wolny.)
Spektakle odbywają się w Instytucie Teatralnym im. Z. Raszewskiego w Warszawie, ul. Jazdów 1.

Rezerwacje dla szkół i przedszkoli: tel. 506 738 207; opowiadacz@wp.pl

Informacje o Festiwalu: www.studnia.org

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Załącznik nr 1: Festiwal opowiadania – oferta